29 Eylül 2008 Pazartesi

Moda Tasarımı Bölümü Hakkında Bilgi

,MODA TASARIMI EĞİTİMİ HAKKINDA BİLGİ ;

Moda Tasarımı Bölümü Türk moda, tekstil ve konfeksiyon sektörünün uluslararası pazarlardaki payını artırmaya yönelik profesyoneller yetiştirmek amacındadır.Moda Tasarımı, Tekstil Tasarımı ve Moda İşletmeciliği uzmanlık alanlarında eğitim verilerek, bu alanlarda uluslararası markalar yaratmak ve bunları pazarlamak hedeflenmektedir.


Eğitim yapısını iş dünyasının girdi ve gereksinimleri doğrultusunda biçimlendiren fakülte, iş dünyasıyla sıkı bir iletişim içindedir ve eğitim kadrosunun önemli bir bölümünü profesyonellerden oluşturmaktadır. Uluslararası bir vizyon oluşturma yolunda İtalya'da Avrupa Tasarım Enstitüsü, A.B.D.'de Western Michigan Üniversitesi ve İngiltere'de Central Saint Martins Sanat ve Tasarım Koleji'nin kadrolarının görüş ve eğitim desteği alınmaktadır. Bu yaklaşım İngilizce olan eğitim dili ve zorunlu ikinci yabancı dil dersleri ile desteklenir. Eğitim kadrosu, altı öğretim üyesi ve üç asistandan oluşan çekirdek kadroya ek olarak, diğer üniversitelerden gelen misafir öğretim üyeleri ve konusunda uzman pek çok profesyonelden oluşmaktadır. Moda Tasarımı Bölümü bilimsel içeriğini kültürel, teknik ve tasarım alanları arasında denge oluşturarak biçimlendirmektedir. Bu yapı içerisinde sadece konusunda öncü bir eğitim kurumu olmayı değil, moda dünyasının içindeki profesyoneller ve amatörleri biraraya getiren bir çekim merkezi oluşturmayı da hedeflemektedir.

Eğitimin ilk yılında ortak eğitim gören öğrenciler, ikinci yıldan itibaren Moda Tasarımı, Tekstil Tasarımı ve Moda İşletmeciliği uzmanlık alanlarından birini seçerler.
Moda Tasarımı Uzmanlık Alanı Moda Tasarımı Uzmanlık Alanı Programı, konfeksiyon ve hazır giyim sektörüne yönelik insan profili yetiştirmeyi, bu alanlarda araştırmalar yapmayı ve üniversite sanayi işbirliği çerçevesinde projeler üretmeyi amaçlamaktadır. Eğitim sistemi gerek uygulamalı koleksiyon dersleriyle, gerekse staj olanaklarıyla özgün ama pazarlanabilir tasarımlarla dünya markaları oluşturmaya yönelik bir anlayış üzerine yapılandırılmıştır. Bu programda eğitim gören öğrenciler Konsept Tasarımcıları, Ürün Tasarımcıları, Ürün Uzmanları, Moda Koordinatörleri, Süreç Uzmanları, Trend Araştırmacıları gibi kariyer olanaklarından faydalanabilirler.
Moda İşletmeciliği Uzmanlık Alanı Tekstil, konfeksiyon ve aksesuar sektörü bünyesinde yaratılan markaların uluslar arası anlamda pazarlanabilmesi, yönetimi ve işletmeciliğine yönelik profesyoneller yetiştirmeyi amaçlar. Türkiye'nin özellikle uluslar arası ticari kapasitesi açısından giderek daha önemli bir yatırım aracı haline gelen tekstil ve konfeksiyon sektörü gerek üretim birimleri, gerekse pazarlama ve iletişim birimlerine yönelik insan kaynağına ihtiyaç duymaktadır. Bu sektörde dış ticarete yönelik dengeler açısından uluslar arası markalar yaratma aşamasına gelindiği bu günlerde İzmir Ekonomi Üniversitesi Türkiye'de böylesine gerekli bir ilke imza atmıştır.

16 yorum:

Adsız dedi ki...

gerçekten benim de büyüyünce olmak istediyim bir mesleğin içine giriyor benim adım da ilknur

Adsız dedi ki...

ben lise 2 ye gidiyorum ve moda tasarım bolümü öğrencisiyim benim hedefim moda tasarım öğretmeni olmak inşalah olurum bu arada ben sevgi

Adsız dedi ki...

ben meryem moda ve tasarım işletmeciligi okumak istiyorum lise 1 yani 9 a gidiiorum allah izn verirse moda ve tasarım işletmeciligi olmak istiorum ....

Adsız dedi ki...

arkadaslar moda tasarımı okumak istiyorum fakat çizimim iyi değil. çizimimin iyi olması kesinlikle gereklimi bu bölüm için. cevaplarsanız cok yardımcı olursunuz. tesekkürler.

Adsız dedi ki...

Ben Aslıı Cızım Olarak Pek Benım Iyı Oldgm solenemez Ama.. Aklımda Bır cok TasaRlama konusunda fkrlerm vr vs. Benımde Aklıma Takıldı Czm Iyı deıl Etkılermı Ne Ypmam Gerekir Bu Konuda..

Adsız dedi ki...

arkadslr bnde okumk istiyorm bu bölumü çizmimde çok iyi ama puanlardan korkuyorm ne yapmam gerek?

Adsız dedi ki...

çok güzel bı meslek bence....

Adsız dedi ki...

mütis bi mselek yani bunu seççem

Adsız dedi ki...

bayılıyorum bu meslege

gizem dedi ki...

ben ünlü bir moda tasarımcısı olcam

Adsız dedi ki...

ben moda tasarımcısı olucam lise son sınıftayım bunun için resimim yeterince hatta daha fazla iyi moda tasarımcısı olucağıma inanıyorum...

Adsız dedi ki...

arkadalar ben Burcu ve lise 2 öğrencisiyim çizim hakkında size söyle bir bilgi verebilirim çizim deyince aklınıza ne geliyo? mesela benim aklıma aynı ressamlar gibi bir insan profilini çizmek üstünede kafamda tasarladığım bir giysiyi çizmek geliyordu. oysaki sandığım gibi değilde elime verilern bir çizimi az önce düşüncemi belirttiğim çizimmi modelistler değilde stilistler çiziyormuş .modelistlerin çizdii şey sadece kalıp yani stilistin çizdiği giysinin kalıbını çıkartmak kalıp ne diye soracak olursanız bakın netten t-shırt kalıbı etek kalıbı,pantolon kalıbı vs. görürsünüz bence çizimden o kaar korkmayım yalnız çizimlerinizde dikkatlii ve temiz olmanız önemli 1 korkmayın..

Adsız dedi ki...

meraba ben lise 2ye qidiyorum ama düz lise moda tasarmcısı olmk için naomalıyım

Adsız dedi ki...

Bence moda tasarım için en iyi okul mimar sinan güzel sanatlar fakültesi

Adsız dedi ki...

slm ben doğan 12 yaşındayım 7. sınıf ögrencisiyim çizimim süper bu işte kendime güveniyorum ve son seçimim bu ve kara kalem çalışmasımı bana yardımcı olurmusunuz?

Adsız dedi ki...

benim en büyük hayallerimden biri.ben şu an lise ikideyim ve son 3senedir çizim yapıyorum İNŞALLAH benimde meslsğim moda tasarımcılığı olur

Yorum Gönder

 

Önerilen Yazılar

 • toka modelleri
 • converse modelleri
 • çanta modelleri
 • polaris ayakkabı
 • mango elbise modelleri
 • aker eşarp modelleri
 • ugg bot
 • alyans modelleri
 • adidas ayakkabı modelleri
 • babet modelleri
 • lacoste ayakkabı
 • balon etek

Toplam Sayfa Görüntüleme Sayısı

İletişim Adresi

fashion@hotmail.com.tr

Yeni 2012 Modelleri

Yeni Sezon Modelleri Copyright © 2009 Shopping Bag is Designed by Ipietoon We love Google